Danes je 05.Maj.2024, 20:14
Vsi časi so UTC + 1 ura
Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme

[Problem rešen] Peugeot 307 in Antipollution Fault

 [ 64 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 19.Feb.2010, 21:50 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 31.Jan.2010, 20:04
Prispevkov: 8
Kraj: Sveta Trojica v Slovenskih goricah
Avto: 307 SW
tudi meni se je pojavil ta antipolotion default,pa sem ga peljala na tester, je blo treba menjat en mali senzor(27 eurov),svečke(85 eurov) pa delo (120 eurov).
:P Zdaj pa gre kot ura. :) l.p


The lions are the best.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 13.Mar.2010, 13:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 01.Jun.2009, 22:21
Prispevkov: 1224
Kraj: Maribor
Avto: VW Touran 2.0 TDi
No tudi meni se je danes zjutraj na poti v sluzbo pojavil omenjen napis -Antipollution Fault in prizgala se je lucka za motor, medtem pa avto deluje in se vozi normalno naprej BP ...P206XS 1.6 16V L2002.
Opazil sem da ste mnogi imeli tezave s tem.
Je morda ze kdo od vas odkril kaj konkretnega glede tega "napisa", ali je ta "napis" mozen za razlicne napake na avtu ?

Hvala

Lp


┌П┐(◣_◢)┌П┐


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 14.Mar.2010, 18:45 
Odsoten

Pridružen: 21.Jan.2010, 19:12
Prispevkov: 3
Avto: 307
To opozorilo se lahko pojavi ob celi vrsti napak. Lahko je kakšna svečka, vžigalna tuljava (to na uradnih servisih najraje menjajo), kakšna izmed šob, kakšen senzor... Če se opozorilo pojavi enkrat, ob naslednjem vžigu pa izgine in ti avto ne cuka ali izgublja moč, je najbolje, da vse skupaj pozabiš. :wink:

Srečno!


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 14.Mar.2010, 22:34 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 01.Jun.2009, 22:21
Prispevkov: 1224
Kraj: Maribor
Avto: VW Touran 2.0 TDi
Tole opozorilo se zdaj pojavlja ze drugi dan zaporedoma, tako da bo avto kar moral na pregled, cudi me samo in hkrati veseli da deluje brez problema kot sem ze omenil, upam samo da ni kaj hujsega.

Lp


┌П┐(◣_◢)┌П┐


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 16.Mar.2010, 10:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 01.Jun.2009, 22:21
Prispevkov: 1224
Kraj: Maribor
Avto: VW Touran 2.0 TDi
Tako, tester je pokazal svoje, seveda je kriv odstranjen kat. in je sonda javljala napako, tako da v tem tednu gre avto k mojstru da see ta zadeva uredi tako da napake ne bo vec javljalo zaradi plinov

Lp


┌П┐(◣_◢)┌П┐


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 19.Maj.2010, 12:43 
Odsoten

Pridružen: 19.Maj.2010, 12:28
Prispevkov: 3
Avto: peugeot 307 in 505
Pred časom sem tudi jaz imel enako težavo (P307 1.6 16V l 02), da se je ene parkrat pojavila "antipollution fault" napaka. Ob jutrnjem prižigu avtomobila, se je znalo zgoditi da je prvič crknil, nato pa je neenakometno držal prosti tek.

Težavo sem odpravil tako, da sem odčistil motorizirano loputo in od takrat nisem imel več težave.

Lp


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 30.Jun.2010, 16:56 
Odsoten

Pridružen: 07.Apr.2010, 19:29
Prispevkov: 4
Avto: PEUGEOT 406 2.2HDI
Moj primer:

Dva tedna nazaj sem se peljal po avtocesti nakar mi naenkrat zagori lučka za motor in antipollution fault, ter ostanem brez turbine, zapeljem s avtoceste takoj k kolegu na tester, ter napšako pokaže senzor tlaka turbine! Ni kej ne jutri kupit senzor, toda drug dan sem se pa vseno naročil na uradni servis, na original tester, ter bil zaradi gužve na servisu naročen šele čez par dni! Uredu se pač vmes vozmo z lučko, nakar lučka izgine in se na dan ko sem avto vseno peljal na tester ponovno pojavi(prokleta jajca)

Torej avto pustim tam grem na šiht nakar čez šest ur dobim klic da je avto končan, in se ves v strahu pred računom zapeljem tja in vprašam, kaj je bilo koliko stane?

Prvo je rekel da je senzor uredu, in da je preparela samo cevka tlaka turbine, dolga je cca 20cm, in je račun prišel na koncu 40eur, s testerjem vred, tako da mi je zelo polepšalo dan, ker sm ga pri peugoutu na uradnem servisu redko odnesel pod 100 eur

To je bil moj problem, upam da bo komu pomagalo ki ima podobno napako

mam pa

Peugeot 406 2.2. Hdi Sport
l. 2001
230.000km


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 02.Jul.2010, 07:00 
Odsoten

Pridružen: 11.Feb.2008, 18:54
Prispevkov: 227
Kraj: Nova Gorica
Avto: 1x206sw + 1x307
eci26 napisal/-a:
Moj primer:

Dva tedna nazaj sem se peljal po avtocesti nakar mi naenkrat zagori lučka za motor in antipollution fault, ter ostanem brez turbine, zapeljem s avtoceste takoj k kolegu na tester, ter napšako pokaže senzor tlaka turbine! Ni kej ne jutri kupit senzor, toda drug dan sem se pa vseno naročil na uradni servis, na original tester, ter bil zaradi gužve na servisu naročen šele čez par dni! Uredu se pač vmes vozmo z lučko, nakar lučka izgine in se na dan ko sem avto vseno peljal na tester ponovno pojavi(prokleta jajca)

Torej avto pustim tam grem na šiht nakar čez šest ur dobim klic da je avto končan, in se ves v strahu pred računom zapeljem tja in vprašam, kaj je bilo koliko stane?

Prvo je rekel da je senzor uredu, in da je preparela samo cevka tlaka turbine, dolga je cca 20cm, in je račun prišel na koncu 40eur, s testerjem vred, tako da mi je zelo polepšalo dan, ker sm ga pri peugoutu na uradnem servisu redko odnesel pod 100 eur

To je bil moj problem, upam da bo komu pomagalo ki ima podobno napako

mam pa

Peugeot 406 2.2. Hdi Sport
l. 2001
230.000km


in kje je ta cevka pozicionirana, da vem kje iskat?


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 02.Jul.2010, 13:36 
Odsoten

Pridružen: 30.Okt.2008, 11:09
Prispevkov: 144
Kraj: Malečnik
Avto: 406 ST 2.0 HDi 2003
Slika


Authentic Maidens


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 06.Sep.2010, 17:11 
Odsoten

Pridružen: 06.Sep.2010, 16:55
Prispevkov: 4
Avto: 207sw
Tudi jaz imam grozne težave s tem ''Antipollution Fault'' zato prosim za nasvet.
Imam 207 sw, l. 2008, ravno iz garancije z 29.000 prevoženimi km.
Bili smo že 4x na servisu (avto celje) in roko na srce NIMAJO POJMA. Prvič so rekli, da naj mal avto teramo, čez en mesec se je ponovno prižgala lučka, so ga imeli 8 ur na ''opazovanju'' pridemo po avto so rekli, da nimajo pojma kaj bi bilo, tretjič so mi samo ugasnili lučko, no čez 14 dni se spet prižge lučka, so rekli, da bo pa menda potrebno zamenjati katalizator. Avto drugače dela brezhibno. Da ti na servisu rečejo, da nimajo pojma....ni potreben komentar. Kdo je zdaj tu nor??
še danes ne vem kja je z avtom, vsake 14 dni naj ga vozim tja, da mi ugasnejo lučko??neverjeto!!!
Ima kdo kakšen nasvet???


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 07.Sep.2010, 12:00 
Odsoten

Pridružen: 25.Mar.2010, 10:28
Prispevkov: 52
Avto: peugeot 206 2.0 16s
Pa sej neki se jim mora izpisat na računalniku? Ko je men gorela sn dobu cel spisek kaj je narobe.

LP.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 07.Sep.2010, 18:01 
Odsoten

Pridružen: 06.Sep.2010, 16:55
Prispevkov: 4
Avto: 207sw
na žalost nič, lahko to verjameš?!! govorijo, da ne vejo, da najbrž bo pa treba katalizator zamenjat, če se to pogosto pojavlja, pa še potem ni garancije, da bo o.k.
ali ti dajo kakašen ''spisek''?jaz 4x nisem dobila čisto nič..
bom šla na drugi servis pa bom vidla, če mi bodo tam znali pomagat, na Avto Celje nikoli več, pa čeprav imamo pri hiši že 10 let same peugeote, sedaj so me popolnoma razočarali...


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 07.Sep.2010, 18:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16.Mar.2009, 22:05
Prispevkov: 5291
Kraj: Grosuplje
Avto: P406 Coupe 2.0 16V
Če ti na servisu rečejo da nimajo pojma, si jaz svojega avta tja že nebi upal več vozit. Naj grejo klobase pečt, tam ne morejo veliko zajebat.

Tako da kar lepo zamenjaj servis. Niso edini.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 07.Sep.2010, 18:56 
Odsoten

Pridružen: 06.Sep.2010, 16:55
Prispevkov: 4
Avto: 207sw
jutri se naročim v Velenju, pa bomo videli kakšen bo tam rezultat...
žalostno je pa to, da se je lučka prižgala prvič ko je bil ravno avto 29 dni iz garancije.težko pa verjamem da bi bil katalizator fuč....


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 07.Sep.2010, 18:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16.Mar.2009, 22:05
Prispevkov: 5291
Kraj: Grosuplje
Avto: P406 Coupe 2.0 16V
To je zakleto. Vedno (no, skoraj) ko je kak predmet iz garancije, se kaj polomi :evil: Sam kaj čmo, tako je.

No, ti se kar naroči, pa poročaj o napaki.

Kolikor je meni znano (nisem strokovnjak), katalizatorji ne grejo kar tako. Se zabašejo, tako kot vsak filter, samo to traja.


  Profil
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 64 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Vaš dostop

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron