Danes je 18.Maj.2024, 22:24
Vsi časi so UTC + 1 ura
Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme

[Problem rešen] Peugeot 307 in Antipollution Fault

 [ 64 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 15.Dec.2009, 22:19 
Odsoten

Pridružen: 15.Dec.2009, 11:16
Prispevkov: 3
Avto: Peugeot 307 XT
renatopodmenik napisal/-a:
Lp,
evo tut men se je pojavla ista napaka. Sem pelu avto na servis. Zaenkrat prau mehanik da mora zamenjat svečke pa vžigalno tuljavo - strošek cca 240 €. Upam da je to vse.

Se javim ko bo znana dokončna ocena mehanika.

Srečno, Renato



Evo, avto je zrihtan. Bila je za zamenjat vžigalna tuljava in svečke. Je rekel da je na enem kontaktu prebijal in je uničil tuljavo.

Srečno!


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 15.Jan.2010, 17:47 
Odsoten

Pridružen: 18.Okt.2009, 20:02
Prispevkov: 26
Avto: Suzuki Swift GTi
Kakšne si pa imel simptome? A samo ko je bil mrzel ali tudi ko je bil segret?

Drgač sem pa jaz probal že kar nekaj zadev, svečke so ok, računalnik bil na diagnostiki in ni zabeležil ničesar, bil je naložen tudi zadnji SW, problem pa še vedno ostaja!!! ZA POPIZDIT :D


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 19.Jan.2010, 12:47 
Odsoten

Pridružen: 14.Nov.2009, 18:27
Prispevkov: 29
Avto: Peugeot 307
Pozdravljen,

meni je tudi javljal to napako(Antipollution Fault), pa so mi zamenjal ERG ventil in od takrat je vse vredu. Imam P307, 2.0Hdi (90Km).

Lp,
Matic


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 19.Jan.2010, 18:39 
Odsoten

Pridružen: 18.Jan.2010, 16:37
Prispevkov: 3
Avto: 307
Pozdravljeni

Doma imamo Peugeot 307 karavan 1.6 hdi pa je prišlo do okvare.
Avto je začel se trest ko je stal pred samaforjem so se vrtljaji motorja povečali
do včeraj ko so ga mogli odvleč na servis ker se je vročina tako dvignila v avtomobilu vse na armarturni plošči je bilo vroče in smrdelo je po zašganem.Danes na servisu ugotovijo
ta če bi pelali naprej bi olje vrglo ven iz auspuha se je kadilo kot iz dimnika.Ko ga je mehanik prižgal so iz auspuha letelo nekaj črnega kot saje kaj takega še nisem videl
rekel je da bo trebalo nekaj na motorju menjat ki stane 720 eurov brez dela zdaj pa
me zanima vaše mnenje se vam je že zgodilo kaj takega in kaj je po vašem narobe. Hvala za vaše odgovore

lp


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 19.Jan.2010, 22:02 
Odsoten
Pugi Mojster
Uporabniški avatar

Pridružen: 14.Avg.2008, 22:33
Prispevkov: 2277
Kraj: Litija
Avto: 306 GTI200
turbina je šla, če prav zastopim


306 dri-ver
1 3 5
2 4 R


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 20.Jan.2010, 14:16 
Odsoten

Pridružen: 18.Jan.2010, 16:37
Prispevkov: 3
Avto: 307
Hvala za odgovor me pa še zanima ali je to velika okvara ali majnša.Ker drugač
ga bomo prodali


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 20.Jan.2010, 14:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 06.Jan.2008, 14:39
Prispevkov: 2777
Kraj: Medvode
Avto: 406 ph1 + 406 ph2
ce je turbina je velika.
upam da bos kupca seznanil za kaksno napako gre


Slika Slika Slika


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 21.Jan.2010, 11:58 
Odsoten
Pugi Mojster
Uporabniški avatar

Pridružen: 09.Feb.2008, 18:03
Prispevkov: 1875
Kraj: Ljubljana
Avto: 106 rallye
Če je šla turbina ga boste bolj težko prodali, vsaj za pameten denar ne.


Slika


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 21.Jan.2010, 19:46 
Odsoten

Pridružen: 21.Jan.2010, 19:12
Prispevkov: 3
Avto: 307
Pozdravljeni. Sem še en voznik 307ke (1,6;16V)z istim problemom: Antipollution Fault.

Na servisu so mi zamenjali tuljavo in svečke (240€). Dva dni kasneje pa se mi je problem ponovil. Na srečo zaenkrat problem rešujem po računalniško (reset...ugasnem in užgem, pa dela). Je pa neugodno, ker vem, da je avto nezanesljiv.

Mimogrede, to je moj tretji Peugeot in že pri drugem sem imel isti problem.

Sedaj lahko le ugibam ali bodo na Peugeotovem servisu prej s poskušanjem in menjanjem delov zadeli napako ali bo meni prej zmanjkalo denarja...

LP!


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 21.Jan.2010, 21:12 
Odsoten

Pridružen: 18.Jan.2010, 16:37
Prispevkov: 3
Avto: 307
Danes je povedal mehanik da turbina ni pokvarjena ampak je samo dol padla
in da so jo nazaj popravli vceraj pa nam je rekel da je pokvarjena in da bo če je možno jo popravili če ne pa bojo novo montirali.Tak da zdaj nevem kaj naj naredim ker se bojim da se bo napaka ponovila in da bo motor zaribal tak kot nam je včeraj rekel avto pa ni
na uradnem servisu ampak pri eni avto hiši ki ima hitri servis.Prosim za vaše odgovore.

lp


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 21.Jan.2010, 23:33 
Odsoten

Pridružen: 06.Mar.2008, 23:27
Prispevkov: 341
Kraj: Ljubljana
Avto: 307 SW
307benz napisal/-a:
Pozdravljeni. Sem še en voznik 307ke (1,6;16V)z istim problemom: Antipollution Fault.

Na servisu so mi zamenjali tuljavo in svečke (240€). Dva dni kasneje pa se mi je problem ponovil. Na srečo zaenkrat problem rešujem po računalniško (reset...ugasnem in užgem, pa dela). Je pa neugodno, ker vem, da je avto nezanesljiv.

Mimogrede, to je moj tretji Peugeot in že pri drugem sem imel isti problem.

Sedaj lahko le ugibam ali bodo na Peugeotovem servisu prej s poskušanjem in menjanjem delov zadeli napako ali bo meni prej zmanjkalo denarja...

LP!


Sem že parkrat pisal, bom še enkrat, ker se mi je isto spet, po enem letu, prejšnji teden zgodilo trikrat.... spet ista kombinacija, vlaga + nizke temperature. V ponedeljek sem zrihtal in do danes je vse bp. Govorim o bencinarju, za dizle ne vem...

Pri meni je problem da pride vlaga v en od konektorjev ki gre na loputo za zrak (pa ne vem kateri). Lepo veselo na delo, vse jih populim dol, prešpricam s kontakt sprejem in mir nekaj časa. Na servisu so mi hoteli menjat loputo za zrak.... kar iz glave je vedel ceno 301,25 € (ne vem če je bilo z DDV-jem ali brez :D ) + delo. Omenjali so še tuljavo in svečke... Imel sem srečo da sem bil zraven, ko sem prvič peljal avto na servis zaradi tega problema in sem videl da je tester izpisal napako "+ kontakt na loputi za zrak" serviser mi je pa mrtvo hladno povedal da je treba zamenjat loputo... pa sem ga mal čudno gledal...... kaj pa mogoče malo kontakte pogledat!???
Enkrat sem imel problem z motorčkom za odpiranje prtljažnika... na servisu so mi hoteli kar motorček menjat... ker je to "klasična napaka" tega modela.... brez da so sploh pogledali avto!
Ko sem skapiral da avto vozim na menjanje delov, ne na popravilo sem se odločil da me ne bojo tako nategovali in sem se lotil "popravljanja" butastih problemov na mojem pugiju kar sam .... vse kar ne dela, oz. ne dela ok, pregledam kontakte in ponavadi s malo kontakt spreja rešim "problem" in tako sem popravil tudi prtljažnik!
Torej, glede antipollution problema, meni je zaenkrat je vsakič pomagalo in imam pol mir nekaj časa... mislim da se mi je nazadnje zgodilo kakšno leto nazaj. Na isti način smo rešili problem na kolegičinem meganu bencinarju, po tem ko so ji že zamenjali nevem koliko stvari (med drugim tudi loputo za zrak :mrgreen: )...
Upam da tudi ti rešiš tako na easy ta problem :wink:


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 22.Jan.2010, 21:01 
Odsoten

Pridružen: 22.Jan.2010, 20:47
Prispevkov: 1
Avto: Peugeot 307 Break HDi 110
Lep pozdrav!
No pa da še jaz povem kako sem rešil težavo po nasvetu prijateljev in osebnega mehanika. Prvo kot prvo ne hodit na peugeot kr oni bi kr menjevali in služili seveda. Pri mi moji 307-ki HDi 110 se je na ekranu pojavljal isti napis(ANTIPOLLUTION FAULT) in pri men je bla kriva sonda sajastih delcev(landa sonda)- piše v navodilih kaj pomeni napis če ste mal prelistali knjigo, ni pa nujno ma lučka in napis tud več pomenov. Rešitev je bila ali da mi mehanik vzame sondo ven in jo spuče z alkoholom ali pa če vam ni do montiranja in omazanije, pojdite na avtocesto in avto enih 100km terajte med 4000-4500 vrtljajev in problem je rešen, vsaj pri meni. Od tedaj ne sluha o lučki motorja in tem napisu. Tud to vem da te lučke se ne prežigajo samo na peugeotih temveč tud na drugih znamkah. Je mel stari oče tud težave s tem na opel corsi 1,2 bencinarju, no njemu so pa mogli sondo menjat baje je bla skurjena, sestrin fant pa na VW Golf IV TDI.

Upam da vam bo kaj v pomoč.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 22.Jan.2010, 22:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 13.Jan.2008, 12:05
Prispevkov: 2841
Kraj: Ljubljana
Avto: 206 GTi
verjetno misliš laMBda sondo :wink:

Lp


Slika Slika


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 23.Jan.2010, 18:18 
Odsoten

Pridružen: 21.Jan.2010, 19:12
Prispevkov: 3
Avto: 307
Hvala vsem za nasvete. Še posebej uporaben se mi zdi tale s kontakt sprejem. Na prvi pogled bo problem le z dostopnostjo (drobnejši prsti bi mi včasih prav prišli... Danes sem zamenjal žarnico, potem pa spraznil bepanten za členke na prstih :oops: )

Srečno vožnjo!


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Peugeot 307 in vsem znani Antipollution Fault
Odgovor Objavljeno: 23.Jan.2010, 20:56 
Odsoten
Human OBD

Pridružen: 17.Nov.2007, 13:43
Prispevkov: 458
... da nekaj razpucamo: Hdi nima nobene lambda sonde, tudi Fap sonde ne, senzorja razlike FAP pritiskov se tudi ne moreš z alkoholom pucat, tudi vsi Pugi mehaniki niso montažerji, če pa je nekdo npr. že menjal 15 motoriziranih loput na 1.6 - 2.2 16v motorjih, pa valjda ni bil vedno slab kontakt, na 206-ki se včasih tudi preriba kabel do lopute, pa kako turbina dol pade tudi ne vem...
Antipolution napiše vedno, če se pojavi napaka v delovanju motorne elektronike: napake so prehodne ali stalne, vsaka napaka pa ostane zabeležena v ECU in se tudi naknadno lahko s testerjem prebere in analizira...


  Profil
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 64 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Vaš dostop

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron