Danes je 05.Maj.2024, 10:38
Vsi časi so UTC + 1 ura
Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme

[Problem rešen] P407 1.6 HDI težave s KLIMO

 [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: [Problem rešen] P407 1.6 HDI težave s KLIMO
Odgovor Objavljeno: 23.Jan.2014, 08:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 23.Jan.2014, 08:08
Prispevkov: 2
Kraj: Polzela
Avto: Audi A8 4.2Q
Pozdravljeni!

Na očetovim avtomobilu (P 407 SW 1.6 HDI '07 -> enopodročna avtomatska klimatska naprava) se je pripetila ena napaka. In sicer v avtu piha samo mrzlo, tester ne pokaže nobene napake, torej je sum padel na mehansko okvaro oziroma zlomljeno loputo v klima boxu, ki bi naj bila dosti znana napaka. V tujini vem da se dobi kit oziroma nove lopute. Jasno mi je tudi, da za menjavo lopute je potrebno dobit ven komplet klima box, torej demontaža armaturne plošče je neizbežna.
Ker pa se mi ponuja možnost dobit dvopodročno klima napravo (klima box + krmilna oz upravljana enota) pa me zanima, če je možno to enopodročno klimo nadomestit z dvopodročno?
Je potrebno menjat, biti pozoren še na kaj drugega?

Za vse informacije, namige, nasvete se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lp tadej


A day you didn't learn something new is a wasted day :!:
Prodam-S8 rezervni deli


  Profil
 Naslov prispevka: Re: P 407 1.6 HDI težave s KLIMO
Odgovor Objavljeno: 08.Feb.2014, 20:25 
Odsoten

Pridružen: 23.Nov.2013, 19:18
Prispevkov: 42
Kraj: Ptuj
Avto: peugeot 407 1.6 hdi
TAdej 2 področno klimo se sicer da zmontirat ampak odsvetujem, ker je potrebno armaturko ven zmontirat in menjat celotni air-box klime+ napeljavo, trebaje lcd zaslon sprogramirat na 2 consko.... ne splača se.... kot pa si rekel, zlomila se je loputa ki odpira/zapira topel/hladen zrak.... tudi pri meni je bla fuč. original pooblaščen servis mo je dal predračun 365€ material 70€ ostalo delo (demontaža armaturke 7.5 ur)

NO NAJ TE POTOLAŽIM zadevo sem rešil SAM z stroški 50€ in 2 uroma dela.... brez demontaže armaturke ali česarkoli!!!

Če te zanima mi piši tu al pod zs.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: P 407 1.6 HDI težave s KLIMO
Odgovor Objavljeno: 09.Feb.2014, 17:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 21.Apr.2010, 17:23
Prispevkov: 116
Avto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI
Silvo živjo!

Če ni skrivnost, bi te prosil, če deliš te izkušnje tu (drugače bi prosil za ZS).

Prejšnji teden je žena zajmarala, da jo zebe. Gledam in rečem, lej sej žgem kurjavo. Potipam šobe na njeni strani ... hm, glej ga zlomka :cry:

LP, Andrej


  Profil
 Naslov prispevka: Re: P 407 1.6 HDI težave s KLIMO
Odgovor Objavljeno: 10.Feb.2014, 13:30 
Odsoten

Pridružen: 23.Nov.2013, 19:18
Prispevkov: 42
Kraj: Ptuj
Avto: peugeot 407 1.6 hdi
seveda ni skrivnost.... pri tej okvari pride do fizične poškodbe na loputah za zrak (tistih ki regulirajo toplo/hladno). Pogosta okvara pri 407... za druge modele se nisem zanimal. In siscer se zlomi os lopute katera je povezana na koračni motorček. popravilo: enostavno, če gre za enoconsko klimo, pride do okvare po navadi na obeh straneh hkrati, se pravi se je zlomila os, ki je priklopljena na motorček pod volanom... če gre za dvoconsko in ne dela leva stran, je zadeva ista, če pa je okvara samo na desni, pa je potrebno demontirat predal na sovoznikovi strani in od tam dostopat do težave. se pa zadeva reši tako da zarežeš v samo plastiko air-boxa vzameš loputo ven... jo seveda popraviš ojačaš namažeš itd... sestaviš nazaj in fajn zasilikoniraš tam kjer si rezal. ne morem pa povedat kje zarezat ker nimam kje pokazat žal!! Pomembno de da je luknja dovolj velika da gre loputa ven in da vredu nazaj sestaviš, da ne pride do kakega zatikanja ipd. Je pa strošek za domačega mojstra minimalen... imam predračun od pooblaščenca ....365€ pa 2 dni brez avta. sam sem rešil za 50€ - nakup mini flexa in tesnilne mase!!!


  Profil
 Naslov prispevka: Re: P 407 1.6 HDI težave s KLIMO
Odgovor Objavljeno: 10.Feb.2014, 14:06 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 23.Jan.2014, 08:08
Prispevkov: 2
Kraj: Polzela
Avto: Audi A8 4.2Q
Pozdravljen Silvo!

Hvala za tale vodič, sem videl tole na enem tujem forumu. Zadevo sem že saniral in sicer na način, da je šla ven armaturna plošča in potem popravilo lopute, torej lepljenje in ojačanje lopute + malo sem obrezal gumice na sami loputi...dela je precej, se pa tudi precej denarja prišpara.
Na način, kot sise lotil ti, mi ni bil všečen, ker sem videl podobno stanje na sodelavčevem P407 in mu je po 1 letu vse skupaj razpadlo (verjetno tudi kombinacija šalabajzerstva).

Lp Tadej


A day you didn't learn something new is a wasted day :!:
Prodam-S8 rezervni deli


  Profil
 Naslov prispevka: Re: P 407 1.6 HDI težave s KLIMO
Odgovor Objavljeno: 11.Feb.2014, 04:49 
Odsoten

Pridružen: 23.Nov.2013, 19:18
Prispevkov: 42
Kraj: Ptuj
Avto: peugeot 407 1.6 hdi
Res je Tadej... zadeve tudi sam nebi prepustil komu drugemu, ker če kaj nebi naredil vredu bi se jezil izključno na sebe. Dobra ideja z prirezovanjem gumic, sam osebno sem izbral drugo taktiko... namazal sem jih z običajnim kuhinjskim detergentom (cetom) pravtako ohišje po katerem se gumice drgnejo. Samo os ki pa drsi po ohišju pa sem namazal z bakreno mastjo. Osebno se nisem upal spustit v demontažo armaturke, ker sem se bal da bi se kasneje pojavljali kaki črički ipd. Vsekakor pa si imel prednost lažjega dostopa. Kot pa si omenil, tu nimaš kaj šparat, za tesnilno maso sem uporabil lepilo za steklo 3M tako da ni bojazni da kasneje karkoli razpade.

LP Silvo


  Profil
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Vaš dostop

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron