Danes je 01.Maj.2024, 17:39
Vsi časi so UTC + 1 ura
Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme

Custom izpuh in vse v zvezi z njem... 207 RC

 [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Custom izpuh in vse v zvezi z njem... 207 RC
Odgovor Objavljeno: 05.Nov.2014, 19:38 
Odsoten

Pridružen: 24.Jul.2014, 21:40
Prispevkov: 52
Kraj: Celje
Avto: Rdeca strela
Pa da se še jaz malo oglasim na temo tuninga... Ker noben resen ni klical za mojega levčka sm se odločil nabavit inox cevi 70mm da mojga levčka pripravim do tega da postane lev :)

In sicer kar imam doma je kup krivin, 3m ravne cevi, flex cev,... Čez zimo začnem na izdelavi flanšne ki pride na turbo in ovinek z nje ter na ovinku pride pritrditev za prvo lambdo... Druga se bo odklopila in v sistemu brisala da ne bo lučke... Katalizatorja po vsej verjetnosti ne bo... Glede tega se še odločam ali naj dam 200 celični katalizator al ne :) bolj tehnični me skrbi... Zadeve bom bolj kot ne pripravljal da potem v enem vikendu zašvasam cel sistem skupaj in je pripravljen na remap...
Ko bom nardil downpipe pride takoj za downpipe prva konusna flanšna... Konusna pa zato da ne rabim dihtunge... Iz flanšne pride cca 5cm rora potem pa kr flex cev... od tam naprej gre skozi fejk resonator (120mm cev okrog 70mm cevi pa dva pokrova da zgleda kot lonec). Za tem "loncem" pride pa cev skos do riti... Na koncu pride pa enako dolga 120mm cev okrog 70mm cevi, le da bo tu 70mm cev naluknjana in med obe cevi nabita jeklena in steklena volna da bo dušila zvok. Dolgo bo enako kot original lonec... Na njega še vbijem številke od kakšnega ki imam ali lahko naredim papirje in je to to... v tavelikem loncu naredim še splitter not iz enega v dva pa je izpuh končan :)
Stroškovno? Cevi je za nekje 40e... 16e je flex komad... Hmmm druga pa ni... flanšne si bom sam doma na drejpanku nardil, švasal bom sam,... Kar bo strošek bo potem remap...

Edino kar še sedaj kolebam je downpipe... Velik ljudi mi govori naj catback nardim od flex cevi nazaj... sam to ni smisla če bom samo od tam naredil... Kaj vi mislite? Kdo je za downpipe in kdo ne? Tisti ko ste za al naj nardim direkt ali z 200cel katalizatorjem?


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Custom izpuh in vse v zvezi z njem... 207 RC
Odgovor Objavljeno: 06.Nov.2014, 05:13 
Odsoten

Pridružen: 21.Jun.2011, 14:18
Prispevkov: 50
Kraj: Novo mesto
Avto: 306 xs
Zdravo. Js bi dal direkt z downpipom, brez katalizatorjev intercooler od ibize cupre, cold airintake v koloteku pa kontaktiraj etuners (steliosa) za remap. Pa cevi naredi tako da lahko katalizator za tehnični nazaj natakneš.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Custom izpuh in vse v zvezi z njem... 207 RC
Odgovor Objavljeno: 08.Nov.2014, 04:59 
Odsoten

Pridružen: 24.Jul.2014, 21:40
Prispevkov: 52
Kraj: Celje
Avto: Rdeca strela
A tu gir je uporabnik za tale remap?

Katalizator ni problem za navadni tehnicni pridem cez brez njega... gre se za izrednega da ne bom zvozil ce me vrzejo...

Zato sem tuhtal 200 celicnega da bo glih tolko pobralo da napise PASS njemu pa adijo...


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Custom izpuh in vse v zvezi z njem... 207 RC
Odgovor Objavljeno: 09.Dec.2014, 23:52 
Odsoten
Pugi Mojster
Uporabniški avatar

Pridružen: 09.Feb.2008, 18:03
Prispevkov: 1875
Kraj: Ljubljana
Avto: 106 rallye
Za konus boš vseeno rabil tesnilo, samo da je pač, konusno :-) . Te konusi so ponavadi namesto pregibne, tako da ali eno ali drugo. Oboje bo malo smešno zgledalo če ne drugega. Če pa bi rad res dobro potem pa v-band clamp. Sicer ni tolk poceni, ampak je odlična zadeva, pa še dobro zgleda.

Downpipe obvezno, jaz bi ga drugače naredil iz 3" - 76mm, bo še boljše. Katalizator bo požrl nekaj navora, ampak mislim da če bo dovolj velik 200 cell, ne bo take razlike. Nabiješ gor pa imaš mir na tehničnih.

Če narediš še intake, večji IC, remap,...ja, potem bo počasi tudi sklopko treba menjat. Zgleda da tam okoli 340Nm navora še zdrži serijska, kar je več pa že drsi kolikor berem.

Za remap pa kontaktiraj tunerc-a. Res dobro naredi in je mapa povsem prilagojena tvojemu motorju in modifikacijam.

Pa še en nasvet. Tole se splača naredit, tudi če ostane vse serijsko:
http://www.e-tuners.com/index.php?s=12&t=299


Slika


  Profil
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Vaš dostop

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron