Danes je 18.Maj.2024, 22:10
Vsi časi so UTC + 1 ura
Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme

Unblock Diesel Filter

 [ 128 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 02.Jan.2016, 13:36 
Odsoten

Pridružen: 02.Jan.2016, 11:50
Prispevkov: 2
Kraj: Velenje
Avto: 307 hdi
Pozdravljeni!

Sem nov lastnik 307 CC 2.0 HDI. Na avtu moram popraviti nekaj na plehu oziroma, v soli bom vozil še tastarega. Torej, na netu sem iskal teme o odstranitvi DPF filtra. Vsepovsod piše, da je potrebno pri odstranitvi filtra reprogramirati elektroniko. Ko sem s kablom, računalnikom in Peugeot planet-om 2000 malo brskal po nastavitvah avtomobila, sem opazil opcijo kjer nastaviš da ima avto oziroma nima DPF filtra. Ali je v tem primeru potrebno reprogramirati elektroniko?

Lep pozdrav in obilo avtomobilističnih km v letu 2016,
Zoki


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 02.Jan.2016, 17:21 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 25.Maj.2015, 22:39
Prispevkov: 153
Kraj: Ljubljana - Polje
Avto: Citroen c5 1.6 hdi mkII
Vse lepo in prav a kaj boš naredil potem, ko bodo v bližnji prihodnosti na tehničnem pregledu začeli meriti izpuste trdih delcev. Sledila bo nova tema kaj moram narediti da pridem čez tehničnega.

lp
Alan


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 03.Jan.2016, 14:21 
Odsoten

Pridružen: 02.Jan.2016, 11:50
Prispevkov: 2
Kraj: Velenje
Avto: 307 hdi
Kolega ima bemfla brez filtra trdih delcev (sam odstranil in dal preprogramirat elektroniko) in ni nikdar imel problemov s tehničnim - itak ne merijo vsebnosti trdih delcev.

LP,
Zoran


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 03.Jan.2016, 15:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 25.Maj.2015, 22:39
Prispevkov: 153
Kraj: Ljubljana - Polje
Avto: Citroen c5 1.6 hdi mkII
Še enkrat preberi moj post "v bližnji prihodnost". Sprememba zakona je že v obravnavi.

lp
Alan


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 04.Jan.2016, 00:01 
Odsoten
The Godfather!
Uporabniški avatar

Pridružen: 11.Feb.2008, 13:30
Prispevkov: 5990
Kraj: Ljubljana
Avto: W211 55 AMG
Če odgovorajata en za drugim potem so citati res nepotrebni! Samo preglednost teme zmanjšujeta!
Očitno si pravilnika nista prebrala!

Tokrat popravim poste, naslednjič ukrepam drugače - hvala za razumevanje!


Kar je pod 2,0 bar je vse N/A...


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 04.Jan.2016, 07:00 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16.Mar.2009, 22:05
Prispevkov: 5291
Kraj: Grosuplje
Avto: P406 Coupe 2.0 16V
Kdo pa še pravilnike bere :D Še ko sem bil admin jih nisem prebral, pa čeprav bi jih moral...

Če že nočeš imeti FAP filtra, menjaj avto, drugače pa raje razmišljal v smeri kako vzdrževati FAP in tudi kako očistiti. Lahko ga sam doma če si malo mojstra, drugače boš pa plačal ene 100€ da ti ga kdo drug.

Se pa bo enkrat to začelo gledat in bo spet vprašanje kako bojo to gledali oz. merili. V tujini fizično pogledajo če je FAP še gor, ampak to je tamali problem rešit, večji je če se da avto na meritve in zelo odstopajo. Kaj boš pa takrat? Dal FAP nazaj?

Drugače ni dovolj da FAP ugasneš (sploh nevem če ima kakšen učinek da to narediš preko diagnostike, to bojo mojstri povedal), potrebno ga je odstranit oz. vsaj navrtat da ima boljši pretok ker drugače se ti bo zabil (bo še vedno pobiral saje, nebo se pa sam čistil). Moraš pa tudi pazit da nima prevelikega pretoka ker potem je potrebno naredit restriktor za turbino da se ne zavrti preveč ker jo boš s tem uničil. Če se že boš podal v te vode, povpraši Tunerc-a koliko hoče dandanes. Pred leti bi mi to na 206 1.6 HDi naredil za 250€ s čipanjem vred.


  Profil
 Naslov prispevka: Re:
Odgovor Objavljeno: 07.Maj.2023, 09:34 
Odsoten

Pridružen: 13.Mar.2023, 16:54
Prispevkov: 42
Kraj: Ajdovščina
Avto: Tesla
dr. Bocky napisal/-a:
oooo jest jest že to reševal :D :idea:

FAP filter se je zabil.
Škoda ker na prejšnem forumu sem to use opisal, kako sem sam praktično brez stroškov to rešil.
Če ja malo mehanikarja v tebi in če imaš možnost kje na dvigalu ali avtokanalu šraufati, pol je že pol dela narejenega :)

Namreč stroški menjave tega filtra so veliki in hitro presežejo 500EUR, po možnosti te še za delo ucurijo.....

No avto na dvigalo, FAP filter odšraufaš dol, vidiš notri satovje cca fi 1mm luknice ali še manj, (no jaz sem si pomagal z jekleno žico za varjenje 0,7mm al kolk je že), in z žico v vsako luknjico porineš "predreš" umazanijo prah, pazi ne gre pa skozi tako da moraš z obeh strani FAPa, pol pa fap dvigneš in stres use ven, meni je padlo sigurno za 2kg prahu (pazi ker je nevarno za nos in pljuča) je pa črn prah in nekako bakreni....

Wow, that's some impressive work you did! I'm blown away by your ingenuity and skill. It's amazing to see how much you were able to accomplish with so little. I'm sure it's going to be really helpful for a lot of people on this forum who are new to the game. Thanks for sharing it! :clap:

Nato sem jaz nalil notri bencin in na eni strani zamašil fap, na drugi pa zakuril (z varne razdalje prižgeš ogenj da ne butne;PAZI da te ne VRŽE V ZRAK!!!) Ko je nehalo goreti ker dolgo časa je gorelo, še malo sem vpihaval zrak s kompresorjem, še enkrat streseš use ven in spihaš s kompresorjem....

To je to.
Natančneje bi ti težko razložil!
Res je cel popoldne dela (5 ur sigurno, največ vzame prebadanje z žico) ampak če prišparaš toliko denarja se splača.
Tudi lučka samodejno ugasne in opozorilo na računalniku! Ni pa nujno drugače se pa na tester zbriše napako...

Pazi kolega moj je imel enak problem in se je kar vozil in vozil, nato je bil fap tako zabit da mu je cev pri turbini razneslo!!!


Jaz se vozim od tega lastnega popravila že kar nekaj km (eno leto) in je vse v OK

To je to


  Profil
 Naslov prispevka: Re:
Odgovor Objavljeno: 07.Maj.2023, 09:37 
Odsoten

Pridružen: 13.Mar.2023, 16:54
Prispevkov: 42
Kraj: Ajdovščina
Avto: Tesla
dr. Bocky napisal/-a:
oooo jest jest že to reševal :D :idea:

FAP filter se je zabil.
Škoda ker na prejšnem forumu sem to use opisal, kako sem sam praktično brez stroškov to rešil.
Če ja malo mehanikarja v tebi in če imaš možnost kje na dvigalu ali avtokanalu šraufati, pol je že pol dela narejenega :)

Namreč stroški menjave tega filtra so veliki in hitro gotovinsko poslovanje 500EUR, po možnosti te še za delo ucurijo.....

No avto na dvigalo, FAP filter odšraufaš dol, vidiš notri satovje cca fi 1mm luknice ali še manj, (no jaz sem si pomagal z jekleno žico za varjenje 0,7mm al kolk je že), in z žico v vsako luknjico porineš "predreš" umazanijo prah, pazi ne gre pa skozi tako da moraš z https://www.rcl-group.com/Dokumentni-sistem-cRCL-cDOCS/ strani FAPa, pol pa fap dvigneš in stres use ven, meni je padlo sigurno za 2kg prahu (pazi ker je nevarno za nos in pljuča) je pa črn prah in nekako bakreni....

Wow, that's some impressive work you did! I'm blown away by your ingenuity and skill. It's amazing to see how much you were able to accomplish with so little. I'm sure it's going to be really helpful for a lot of people on this forum who are new to the game. Thanks for sharing it! :clap:

Nato sem jaz nalil notri bencin in na eni strani zamašil fap, na drugi pa zakuril (z varne razdalje prižgeš ogenj da ne butne;PAZI da te ne VRŽE V ZRAK!!!) Ko je nehalo goreti ker dolgo časa je gorelo, še malo sem vpihaval zrak s kompresorjem, še enkrat streseš use ven in spihaš s kompresorjem....

To je to.
Natančneje bi ti težko razložil!
Res je cel popoldne dela (5 ur sigurno, največ vzame prebadanje z žico) ampak če prišparaš toliko denarja se splača.
Tudi lučka samodejno ugasne in opozorilo na računalniku! Ni pa nujno drugače se pa na tester zbriše napako...

Pazi kolega moj je imel enak problem in se je kar vozil in vozil, nato je bil fap tako zabit da mu je cev pri turbini razneslo!!!


Jaz se vozim od tega lastnega popravila že kar nekaj km (eno leto) in je vse v OK


To je to


Wow, that's some impressive work you did! I'm blown away by your ingenuity and skill. It's amazing to see how much you were able to accomplish with so little. I'm sure it's going to be really helpful for a lot of people on this forum who are new to the game. Thanks for sharing it! :clap:


  Profil
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 128 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Vaš dostop

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron