Danes je 20.Maj.2024, 23:22
Vsi časi so UTC + 1 ura
Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme

Unblock Diesel Filter

 [ 128 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
Odgovor Objavljeno: 13.Jun.2008, 17:25 
 
pozdrav!

aha lepo to! no potem pa res prosim, da mi posredujete informacije, kako in kaj bo to funkcioniralo.

mi je kr mal odleglo ;):)

lp

mimy


 
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 20.Maj.2009, 15:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16.Mar.2009, 22:05
Prispevkov: 5291
Kraj: Grosuplje
Avto: P406 Coupe 2.0 16V
In kje bi lahko našel ta FAP filter v svojem avtku? D vem, kje iskat pa šraufat :) Kar se pa additiva tiče, je pa verjetno bolje, če to peljem na pežoja, pa ga kr oni dolijejo, ane?


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 09.Jun.2009, 17:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16.Mar.2009, 22:05
Prispevkov: 5291
Kraj: Grosuplje
Avto: P406 Coupe 2.0 16V
No, ker vidim koliko je zanimanja za to temo (=0), si bom kr sam odgovoril. FAP sem našel, spucal mi ga bojo pa na Vargalantu. Hočjo met 100€, pa jh rade vole dam, k se mi neda s tem jebat. Itak sm pa hotu filter že sam odšraufat, pa je 206ka tko mejhna, d enostavno ni placa spredi. Je treba kr dost stvari odmaknt, d prideš do vseh šraufu. Torej ena ura dela za 0 učinka.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 14.Jun.2009, 22:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10.Feb.2008, 17:44
Prispevkov: 1558
ha a 206tka ima FAP spredi???

kako to? ponavadi je pod avtom za katalizatorjem.
Ja je pa možno da ima 1.6HDI katalizator zgoraj takoj za kolektorjem in potem FAP


A da pri vargalantu tudi to delajo???
Hudo za 100 Eur bi dal še jaz, če bi me jeb... čeprov ga znam tudi sam spucat in zrihtat tko k je treba.


Additiv ne moreš sam naliti, ker je fora s pokrovčkom rezervarčka kjer je ta aditiv notri, kajti gor je neki senzor, ki javi računalniku da je posoda z additivom polhna...
Sicer se da nekaj zrihtat oz prelisičiti računalnik... sam jest nisem razumel postopka


www.bocco.si
polagamo in položimo vse, na steni ali na tleh


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 15.Jun.2009, 16:54 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16.Mar.2009, 22:05
Prispevkov: 5291
Kraj: Grosuplje
Avto: P406 Coupe 2.0 16V
dr. Bocky napisal/-a:
ha a 206tka ima FAP spredi???

kako to? ponavadi je pod avtom za katalizatorjem.
Ja je pa možno da ima 1.6HDI katalizator zgoraj takoj za kolektorjem in potem FAP


A da pri vargalantu tudi to delajo???
Hudo za 100 Eur bi dal še jaz, če bi me jeb... čeprov ga znam tudi sam spucat in zrihtat tko k je treba.


Additiv ne moreš sam naliti, ker je fora s pokrovčkom rezervarčka kjer je ta aditiv notri, kajti gor je neki senzor, ki javi računalniku da je posoda z additivom polhna...
Sicer se da nekaj zrihtat oz prelisičiti računalnik... sam jest nisem razumel postopka

Ja, takoj za kolektorjem je FAP. Jah, zdj majo tam enga mehankarja, k so ga peugeot servisu "ukradl", pa znajo zdj tut to. Pa sm jm rade vole dau tistih 100 eur, kokr pa da ga grem sam doma pucat.
Jah, tut additiv me se caka, sam zaenkrat (hvala bogu, k bi drgac tale pugi prstou u taprvem jarku) se ne javlja napake, oz. da ga fali.
Se pa ful pozna, d je biu spucan. Zdj gre spet k raketa :)


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 15.Jun.2009, 17:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10.Feb.2008, 17:44
Prispevkov: 1558
super da je tole zrihtou :)


www.bocco.si
polagamo in položimo vse, na steni ali na tleh


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 16.Jun.2009, 09:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 29.Sep.2008, 14:40
Prispevkov: 242
Avto: Peugeot 407
Super, da so se pri Vargalantu to spravil delat.......kolk cajta so ti pa pucal oz. kakšen je njihov postopek, če kaj veš?

Moram pa rečt, da če je korektno narejeno, je cena zelo sprejemljiva.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 16.Jun.2009, 19:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16.Mar.2009, 22:05
Prispevkov: 5291
Kraj: Grosuplje
Avto: P406 Coupe 2.0 16V
jurchi napisal/-a:
Super, da so se pri Vargalantu to spravil delat.......kolk cajta so ti pa pucal oz. kakšen je njihov postopek, če kaj veš?

Moram pa rečt, da če je korektno narejeno, je cena zelo sprejemljiva.


Fora je u tem, d sm meu auto tam 5 dni, k so mi rihtal se polosovino in zadno premo, tko d ti ne morm nc rect. Kako pa to delajo, jh pa tut nism prasu. Predvidevam, d je umes tut kak "vap / strajfix / kakorkolizevitemurecete", k sm ga vidu, d se je susiu. Pac sm naredu nenapovedan obisk, d vidm, ce kj delajo na avtu al ne.

Kok je pa korektno, bo pa cas pokazu (oz. cez kok cajta se bo spet zabou). Js sam vem, d je razlika v pospeskih, odzivnosti masine in porabi.

Sm pa umes zvedu, d je tam dol nekje tut en model, k to dela. Baje pa hoce met 150 eur.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 17.Jun.2009, 07:52 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 29.Sep.2008, 14:40
Prispevkov: 242
Avto: Peugeot 407
Čim več informacij v zvezi s tem je dobrodošlih....ker po čipanju se baje rado hitreje zabaše :twisted: :twisted:


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 21.Jun.2009, 00:22 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10.Feb.2008, 17:44
Prispevkov: 1558
jurči če že zdej ni zabasan tud pol ne bo tolk hitr, sej se puca, lahko bi reku da ko je čipiran in ga mal večkrat na AC pregoniš še bolj ven zmeče use :)

Drgač pa ja, ni ga treba dol dajat samo par lukenj notri čez satovje zvrtaš...


www.bocco.si
polagamo in položimo vse, na steni ali na tleh


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 24.Jun.2009, 15:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 29.Sep.2008, 14:40
Prispevkov: 242
Avto: Peugeot 407
dr. Bocky napisal/-a:
Drgač pa ja, ni ga treba dol dajat samo par lukenj notri čez satovje zvrtaš...


???

Drugač sem pa bral malo po tujih forumih........da ga s kärcherjem lahko spucaš 90%....ostalo pa z žico in da ni baje treba ničesar drugega.......problem je verjetno samo v zapečenih šraufih, ko probaš zadevo dol pobrat :P


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 29.Jun.2009, 16:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10.Feb.2008, 17:44
Prispevkov: 1558
pa ja sej veš kako je z vsemi šraufi, sej je povsod enako, to korozija nardi, sej daš pa nove niso nobeni specialni.

Ja še predno sem jaz pucal svojega ga je tud en kolega isto na 406tki Cju (če se spomnite tudi en iz polja ki je bil mišje sive barve in z 19col) no on je fap pucal na tak način kot jaz, s tem da je še s z dolgim svedrom kar navrtal luknje skozenj - mislim skozi satovje, in do danes ni bilo nič narobe. No razen tega da je kupec avta karter razbil in motor zaribal.

Mogoče bi ga pa prodal, jst vem za enmotor za cca jurčka eur, sam mehanika dobit in preložit... avto je pa 2003l, z ledrom in drugače malo kilometrino :)Sam motor v k...


pa ni čipiran


www.bocco.si
polagamo in položimo vse, na steni ali na tleh


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 14.Jul.2009, 08:14 
Odsoten

Pridružen: 22.Jun.2009, 11:18
Prispevkov: 68
Kraj: Medvode
Avto: Peugeot 307 Hdi
Tudi sam že dobro leto vozim pugeot 307 2.0, HDI XSI. Glede regeneracije FAB filtra sem tudi sam spoznal to, da sistem to opravi nekje na 500 km vožnje. V času čiščenja se dejansko sliši rele, ki verjetno preklaplja (ali povečuje zmes ali dodaja aditiv da sežge in pregreje FAB filter). Predpogoj pa se mi zdi je temperatura motorja in obrati. Posebnosti, cukanje ali manjše moči motorja ne zaznam, se mi pa zdi, da je motor po regeneraciji nekoliko poskočnejši. V zimskih mesecih, ko sem dalj časa vozil le na krajši razdalji, pa se mi je nekajkrat zgodilo, da se je prižgala opozorila lučka UNBLOCK DIESEL FILTER, tik pred konecm vožnje, ko se je motor komaj ogrel. Kot sem predvideval z načinom vožnje, nisem omogočil pogojev za izvedbo regeneracije in sistem me je obveščal, da je FAB zabasan. Tega problema v poletnih mesecih ni, ko grem večkrat tudi na daljšo razdajo in vozim v višjih obratih. Torej je treba dejansko na vsake toliko časa motor "prepihat".

http://www.youtube.com/watch?v=oQfBCQek ... re=related


Zadnjič spremenil klemen40, dne 19.Jul.2009, 00:26, skupaj popravljeno 1 krat.

  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 18.Jul.2009, 17:52 
Odsoten

Pridružen: 09.Jan.2009, 09:11
Prispevkov: 65
Avto: P 206 1.6 hdi - 2005
zdaj pa še jaz...pred nedavnim se je tudi meni pojavilo to opozorilo na multi displayu. ravno včeraj sem bil pri mehaniku in je najprej dolil tekočino za čiščenje FAP-a, a kljub temu je opozorilo ostalo. nato je mehanik rekel, da prej ni pogledal, da piše unblock diesel filter in sva menjala naftni filter...opozorilo pa kar ostaja. nakar se je mehanik spomnil, da je verjetno na senzorju pri naftnem filtru kakšna smet al pa voda in zato javlja to napako.
dajte prosim povedat, kaj bi naj to sploh bilo...naftni ali FAP filter?

LP


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Unblock Diesel Filter
Odgovor Objavljeno: 20.Jul.2009, 15:04 
Odsoten

Pridružen: 09.Jan.2009, 09:11
Prispevkov: 65
Avto: P 206 1.6 hdi - 2005
takole...danes sem se zapelal do kolmaniča v MB (na blef) in lepo prosil na sprejemu servisa, če se me usmilijo in mi na hitro pregledajo zakaj se mi izpisuje opozorilo. naenkrat se pojavi en super človek (mehanik Branko) s prenosnikom. ko je priključil, je bla napaka naslednja: število neuspešnih regeneracij je preseženo. majster opozorila ni mogo zbrisat, ker je FAP senzor nenehno javljal napako računalniku. nakar je nastavil nivo aditiva na nulo (ker sem ga prejšnji teden dolival in je treba računalniško tudi resetirat) in nastavil je še neke druge parametre, kot da je bil FAP zamenjan...in glej ga zlomka, opozorilo je zginlo. aleluja. malo sma se potem še zajebavala s prisilno regeneracijo in nikakor ni šlo, zato sma ga pičla na avtocesto in 160 v četrti, da se je sam spucal. upam, da bo komu to kaj koristilo in bo rešil podobne težave.

moram še napisat, da me je ta FAP totalno razočaral in močno razmišljam o menjavi avtomobila...ziher pa nikdar več dizla.

pa še nekaj...koliko mislite so mi na Kolmaniču zaračunali za eno uro dela??? popolnoma nič. to se še mi ni nikdar zgodilo. moram še jaz pohvalit te fante, da so res zakon in razumejo ko ma nekdo težave. ta mehanik Branko se je res trudil, da bi rešil zadevo. svaka jim čast!!! priporočam vsem, ki so v okolici MB al pa tudi dlje, da se odpeljejo na servis do njih, ker jim ne bo žal.[/size]

LP


  Profil
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 128 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Naslednja


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Vaš dostop

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron