Danes je 18.Maj.2024, 22:48
Vsi časi so UTC + 1 ura
Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme

Rifter dizel avtomatik težava z menjalnikom

 [ 1 prispevek ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Rifter dizel avtomatik težava z menjalnikom
Odgovor Objavljeno: 20.Dec.2021, 00:22 
Odsoten

Pridružen: 19.Dec.2021, 09:45
Prispevkov: 1
Kraj: Ajdovščina
Avto: Rifter
Pozdravljeni!
Pred 6 meseci sem v avto hiši kupil testnega Rifterja avtomatik.
Kaj kmalu sem se soočil s precej težavi na podvozju in menjalniku.
V sklopu servisa so mi menjali obe osovine, tresenja pri menjavanju iz druge v tretjo pa niso odpravili.
Razen tega "brcanja" je menjalnik delal ok.
Ker sem vztrajal pri odpravi napake so mi čez čas abdejtal softver.
Še vedno se je čutilo "brcanje" ob menjavanju, hkrati pa se je pojavil en drug problem, ki me je pravzaprav spodbudil k pisanju.
Zjutraj ko je avto mrzel, mi vedno ko spustim gas menjalnik nekako brzino vrže v ler. To traja približno kake 3 km potem deluje normalno. Na servisu pravijo da je to normalno???? OK, to bi nekak sprejel, vendar zadeva se zakomplicira ko se po par sto metrih spustim po strmem klancu. Tudi tam mi avto dela v prostem teku in moram krepko zavirat. Kar pa v zimskih razmerah ni ravno najbolj varno. Avto sem peljal nazaj na servis, kjer so predstavili problem na nekakšni platformi in prejeli odgovor, da (laično povedano) dokler motor ne doseže 15 delovnih stopinj se menjalnik sklaplja ob odvzemu plina.
No, predstavil sem problem dvema mehanikoma dveh različnih priznanih avtomobilskih znamk, ki sta mi zatrdila, da ima softver sigurno napako in da bi moral imeti avto senzor nagiba, ki bi mi v situaciji o kateri pišem moral pomagati, oziroma drugače rečeno, neglede na temperaturo motorja bi moral le ta tedaj po klancu peljat v prestavi ne da vrže v tako imenovani ler.

Sem bolj kot ne laik na tem področju in se opravičujem za morda nerazumljiv opis težave.


  Profil
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Vaš dostop

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron