Danes je 18.Maj.2024, 08:10
Vsi časi so UTC + 1 ura
Neodgovorjeni prispevki | Poglej aktivne teme

Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji

 [ 55 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 23.Feb.2012, 13:05 
Odsoten
Moderator Foruma
Uporabniški avatar

Pridružen: 11.Okt.2009, 20:15
Prispevkov: 2845
Kraj: Poetovio
Avto: Peugeot 307
Ni tukaj ničesar za zamerit.. Slučajno sem videl tvoj komentar in se nisem mogel upret skušnjavi : ) .. Vsekakor pa sem ciljal na večjo populacijo ljudi in ne nate kot posameznika..

Glede občinskih redarjev. Tudi osebno jih ravno ne maram prav tako ne policistov. Čeprav bom v prihodnosti morda eden izmed njih ampak to je popolnoma druga zgodba. Moj point tega je: Policisti in redarji imajo ŠEFE. Policija jih ima povprečno na enega policista cirka 3 -4 .. Torej si lahko predstavljaš pritistik in manipulacijo nad delavci - torej policisti. In nad vsemi temi manjšimi šefi je še en večji šef. Torej država oziroma pristojno ministrstvo. In policisti in prav tako redarji si ne izmišljujejo zakonov in pravic ampak le služijo državi oziroma opravljajo svojo službo. Policist ali redar ni kriv če se pelješ v naselju 60km/h. To je njegovo delo,da te kaznuje.. Ali je morda on storil prekršek namesto tebe? Namesto,da se izražajo grde besede nad policisti bi takšne besede bolj pristajale državi oz. državnemu zboru.

Glede AC, pa vem kakšne stvari se dogajajo .. Sem dosti na AC relacija Ptuj-MB-Ljubljana skoraj 2× tedensko in ni potrebno kaj več komentirat. Zakaj se ne kaznujejo preko kamer.. Žal je naša zakonadaja preveč butasto napisana.. In tudi če bi policisti želeli kaznovat vse prekrškarje bi jih moralo bit vsaj še enkrat toliko kot jih je.. Policija nima samo dela na cesti.. Pozabljamo vsako dnevne vlome,nasilja,izgrede,rope bank-pošt ipd.. Torej policija ima polne roke dela. Zato je takšna situacija kot je..

In kot sem že zgoraj napisal.. Policist si ne izbere dela ampak izvaja to kar mu naroči šef. Primer: Šef oz komandir postaje mu naroči danes kaznuj 15 voznikov za prehitro vožnjo. Če tega ne opraviš sledi zagovor. Torej je na policistu kaj bo naredil.. ? Delno jih moreš razumet.. Pritiski šefov in tudi pri ljudeh nisi ravno najbolj priljubljen.. In še za povrhu dobiš 600eur neto osnovne plače. Ni kaj super služba ;)

Kje pa parkirajo svoj radar pa je odvisno od policista ali občinskega redarja. Je pa strogo prepovedano parkirat radar na tujem ozemlju - brez dovoljenja lastnika ali na avtobusnih ali drugih postajališčih. In če je že parkirano na takšnem mestu more ostalo promet - avtobusi in potniki ostat neovirani ..

Za na konec pa še ti prilagam kakšne pravice imajo mestni redarji.. :

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=5733 15. člen (pooblastila občinskega redarstva)

Me drugim te lahko kaznuje za telefoniranje,če nisi pripet - varnostni pas,lahko te ustavi in prepove vožnjo,zaplemba vozila ipd.. Zakaj imajo takšne pravice: ker je policistov premalo.. In med drugim tudi državnega denarja za delo policije.


Slika


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 23.Feb.2012, 15:07 
Odsoten
Klubski fotograf
Uporabniški avatar

Pridružen: 09.Jun.2009, 13:41
Prispevkov: 5789
Kraj: Kranj
Avto: Peugeot 406 Coupe 2.0 16v
Popolnoma res Mity, žalostno. In brez veze je nekej težit policistom, ker v končni fazi, vsaj kolikor sem imel sam izkušenj z njimi, so tudi oni ljudje in se temu primerno vedejo-VEČINA! Maš namreč idiote, za ketere še njihovi nadrejeni pravijo, da so to in ob tem potarnajo, da so prisiljeni vzeti vsakega...


Slika


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 19.Jul.2012, 19:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 05.Nov.2010, 22:38
Prispevkov: 558
Kraj: Škofja Loka
Avto: Peugeot 207 1.6 16v VTI
folk kdor se vozi kranj-škofja loka merkite v bitnjah mobilni radar zmer skor!Dubu sm sliko


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 13.Dec.2012, 12:47 
Odsoten

Pridružen: 16.Sep.2011, 15:28
Prispevkov: 63
Kraj: Vrhnika
Avto: Peugeot 206 xs 1.6 16v
Na cesti Logatec- Vrhnika proti Vrhniki ob glavni cesti na desni strani stoji večkrat rdeč Clio mestnega redarstva. Omejitev je 50km/h. Stoji pa približno 400-500m za tablo Vrhnika.

LP Gofla


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 13.Dec.2012, 12:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 22.Okt.2009, 15:30
Prispevkov: 713
Kraj: Ljubljana
Avto: Toyota Auris
Jaz sem ene parkrat opazil tudi na Brezovici, pri gasilskem domu.


Life is not just about the perfect results, I'm sorry, that's boring. Life is all about entertainment. Life is about living it to the fullest. -Ari Vatanen


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 19.Dec.2012, 11:25 
Odsoten

Pridružen: 05.Nov.2008, 10:41
Prispevkov: 804
Ta je pa skoraj povsod.

Še v Horjulu stoji na dovozu stanovanjske hiše na desni strani, če greš proti Dobrovi. Potem parkiran je tudi ob Tržaški na Vrhniki pri Cankarjevem domu ali pa pri bivši mlekarni (sedaj naj bi bila pivorarna), torej prideš po klancu dol iz logaške strani (seveda pod pogojem, da strela samo v sprednji del vozila). Potem kot je zgoraj napisal, domnevam, da na privat dvorišču takoj za okrasnim mini kozolcem. Potem Če greš proti Stari Vrhniki pri Fortrade. No, pa še pri gasilskem domu na Brezovici ali pa nasproti na makadamski poti. No, pa še včasih na Logu tm kjer je 50 omejitev, smer proti Lj iz Drenovega griča, ko greš čez mali klanček in potem vidiš avtobusno na desni ter makadam, no tam je parkiran.

Včasih je tudi dejaven bel focus karavan na tem koncu, ostale pa še nisem srečal, razen v Lj. :)


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 24.Dec.2012, 12:51 
Odsoten

Pridružen: 16.Sep.2011, 15:28
Prispevkov: 63
Kraj: Vrhnika
Avto: Peugeot 206 xs 1.6 16v
Tam kjer sem že zgoraj napisal da stoji rdeč Clio je baje delček občinskega zemljišča zato lahko stoji tam.


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 23.Jan.2013, 11:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 29.Okt.2009, 08:51
Prispevkov: 2373
Kraj: Koper
Avto: 2x2o6Rc 2o6GTi 110
to so nove provide!!
Slika
Slika

lp


=_NiTrOxSiDe_=


Za vsaka pljuča roža raste :)


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 23.Jan.2013, 14:26 
Odsoten
Klubski fotograf
Uporabniški avatar

Pridružen: 09.Jun.2009, 13:41
Prispevkov: 5789
Kraj: Kranj
Avto: Peugeot 406 Coupe 2.0 16v
tnx :) sicer pa fantje, pazit na AC LJ-KR, je na cestnini zdej kr stalno smetnjak, ga kr težk vidš, če točno ne veš kje je


Slika


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 28.Jan.2013, 12:50 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 29.Okt.2009, 08:51
Prispevkov: 2373
Kraj: Koper
Avto: 2x2o6Rc 2o6GTi 110
Volkswagen Passat (2013) - črne barve MB LF-503

Volkswagen Passat (2013) - bele barve GO ST-478

Volkswagen Passat (2013) - bele barve MS CH-642

Volkswagen Passat (2013) - črne barve KP CA-777

Volkswagen Passat (2013) - bele barve NM CJ-288

Volkswagen Passat (2013) - črne barve CE CU-960

Volkswagen Passat (2013) - črne barve LJ GP-126

Ford Mondeo (2009) - modre barve CE J1-752

Ford Mondeo (2009) - bele barve CE H5-35C

Ford Mondeo (2009) - sive barve LJ ME-897

Ford Mondeo (2009) - bele barve LJ UC-427

Ford Mondeo (2009) - bele barve KR 14-11U

Škoda Octavia RS (2008) - bele barve LJ 11-1KG

Škoda Octavia RS (2008) - bele barve LJ 10-1KZ

Škoda Octavia RS (2008) - modre barve MS L7-760

Škoda Octavia RS (2008) - bele barve CE RK-923

Opel Vectra (2008) - sive barve KP 22-82T

Škoda Superb (2007) - modre barve NM A9-147

Škoda Superb (2007)

Škoda Superb (2007)


=_NiTrOxSiDe_=


Za vsaka pljuča roža raste :)


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 07.Feb.2013, 18:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 13.Nov.2012, 17:36
Prispevkov: 102
Kraj: Medvode
Avto: 407sw
Pazite na provido Volvo s60 zlatorumene barve(reg. LJ)...nas je ustavil danes na ac. :( k sreci samo opozorilo :-)


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 07.Feb.2013, 22:29 
Odsoten
Moderator Foruma
Uporabniški avatar

Pridružen: 11.Okt.2009, 20:15
Prispevkov: 2845
Kraj: Poetovio
Avto: Peugeot 307
Volvo?

Kakšna pa je bila hitrost pri kateri je bil storjen prekršek?


Slika


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 07.Feb.2013, 22:51 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 22.Okt.2009, 15:30
Prispevkov: 713
Kraj: Ljubljana
Avto: Toyota Auris
Prvič slišim za tega volvota. No, včasih je bil srebrn s60 v LJ, pa je žal končal neslavno v nesreči. :cry:

Slika


Life is not just about the perfect results, I'm sorry, that's boring. Life is all about entertainment. Life is about living it to the fullest. -Ari Vatanen


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 12.Feb.2013, 21:22 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 13.Nov.2012, 17:36
Prispevkov: 102
Kraj: Medvode
Avto: 407sw
Mitya napisal/-a:
Volvo?

Kakšna pa je bila hitrost pri kateri je bil storjen prekršek?
J
Ja volvo s60 je bil sigurno...mislim,da kr un tamocn 2.5T je bil...blizu 200km/h smo sli od rudnika proti kosezam(se mi je za mal zdel,da mi za ritjo fura en volovo)...pac prehitra voznja po ac mi je reku pa tm na razcepu je 80km/h jst sem sel 140km/h... prehitel me je pa na obvoznici pa mi dal lucke(nc vozite za menoj)vn je stopu pogledu voznisko pa mi rekel fnt,ce bos tkole vozu bos hitr tale kartoncek zgubu :cry: pa se je usedu pa gas naprej na obvoznico...niti ni gledu avta ne nc, pomoje tud vozniske pa prometne ne dobr...


  Profil
 Naslov prispevka: Re: Stacionarni in mobilni radarji v Sloveniji
Odgovor Objavljeno: 12.Feb.2013, 22:11 
Odsoten
Moderator Foruma
Uporabniški avatar

Pridružen: 11.Okt.2009, 20:15
Prispevkov: 2845
Kraj: Poetovio
Avto: Peugeot 307
Ta Volvo je tudi sedaj uradno že kakšen teden v ''pokoju'' .. Tak,da resnično si imel srečo ;)


Slika


  Profil
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 55 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Vaš dostop

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron